Dobry stomatolog w Zabrzu - Dentystyczny

stomatolog zabrze

Czy usunięcie ósemki jest konieczne?


W pełni rozwiniętym uzębieniu człowieka znajdują się 32 zęby, w tym 12 zębów trzonowych. Ostatnie zęby, znajdujące najbardziej z tyłu są tak zwanymi zębami mądrości. Nazywa się je tak, dlatego że pojawiają się dopiero po

Dobry stomatolog w Zabrzu - Dentystyczny stomatolog zabrze
osiągnięciu dojrzałości u człowieka. Czas ich rośnięcia jest różny, mogą się pojawić przed dwudziestką, jak i po. Ich rośnięcie jest związane z bólem. Część ludzi decyduje się na usunięcie ósemek, albo z konieczności, albo uważając je za zęby zbędne. Z tego względu, że są z tyłu szczęki ciężko jest o nie właściwie dbać. Czasem nawet stomatolodzy sami rekomendują pacjentowi usunięcie ósemek, dlatego że mogłyby zniweczyć efekt leczenia ortodontycznego, kiedy mają mało miejsca na rośnięcie w szczęce. Usuwanie ósemek nie jest jednak koniecznie, jeśli w niczym nie przeszkadzają nie trzeba się ich pozbywać.


Zalety wybielania zębów


Coraz więcej gabinetów stomatologicznych oferuje zabiegi mające na celu poprawę wyglądu naszych zębów. Jednym z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych jest właśnie wybielanie. Istnieje wiele różnych sposobów wybielania zębów, poczynając od past wybielających kończąc na specjalistycznych zabiegach w gabinecie dentystycznym. Wybielanie zębów nie niesie ze sobą żadnych dodatkowych korzyści poza względem estetycznym, który mimo wszystko jest ważnym elementem życia każdego człowieka. W końcu każdy chce wyglądać jak najlepiej i najatrakcyjniej. Dzięki wybielaniu zębów możemy poczuć się lepiej we własnej skórze, poprawić pewność siebie i zacząć częściej się uśmiechać, bo będziemy mieli piękne, białe zęby.


splot Raschkowa)

W miazdze wyróżnia się warstwę wewnętrzną, bogatokomórkową, i zewnętrzną, skąpokomórkową (tzw. warstwę Weila lub pas Weila). W warstwie Weila mają początek naczynia chłonne, które opuszczają ząb przez otwór wierzchołkowy i deltę korzeniową. W miazdze występują sploty naczyniowe i nerwowe (np. splot Raschkowa). Niektórzy wliczają do miazgi (jako dwie najbardziej zewnętrzne warstwy) warstwę odontoblastów oraz tzw. prazębinę (tworzącą się zębinę, dopiero co wytworzoną przez odontoblasty).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://dentystyczny.auto-centrum.rzeszow.pl/